Икономичен Левски с минимална победа срещу Пирин

21:59

Отборът на Левски се завърна победно в родния елит след три поредни мача в европейските клубни турнири. “Сините” надвиха с 1:0 Пирин Благоевград при домакинството си от 5-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Роналдо в 70-ата минута. Столичани зарадваха около 6000 свои фенове по трибуните, които видяха една греда на “сините” и няколко отлични спасявания на противниковия вратар Янко Георгиев, който бе в основната резултатът да бъде минимален в полза на домакините.

Така Левски след пауза от 22 дни постигна вторите си три точки в шампионата и вече има актив от шест точки, както и два мача по-малко, тъй като бяха отложени двубоите им в предните два кръга.

Още в петата минута Янко Георгиев показа отличен рефлекс и изби със сетни усилия удар с глава на Краев. 40-секунди по-късно стражът направи още по-добро спасяване и спря Стефанов, който бе оставен сам на няколко метра от голлинията да стреля с глава. При добавката Кръстев пропусна да прати топката в очертанията на вратата.

В 11-ата минута Кордоба удари лявата греда на гостите, след като засече топката с левия крак при поредното центриране пред вратата на Пирин. Удар на Марин Петков бе спрян от защитник, а изстрел на Роналдо на попадна в целта. В 14-ата минута хубава атака завърши с опасен удар на Роналдо, който мина отстрани на вратата.

Левски продължи да пресира високо и да търси гола, но още няколко положения бяха пропуснати. Мъри прати да загряват Бари, Ван дер Каап и Петрис още преди почивката, която дойде при резултат 0:0

На полувремето Смоленски се появи на терена, а "сините" продължиха да атакуват, но без да застрашат Георгиев. Капитанът Петър Занев се контузи и поиска принудителна смяна, което усложни положението на гостите в отбрана. Петров пусна на негово място Емил Янчев, а Станислав Костов се завърна в игра след контузията в началото на сезона.

Янко Георгиев спря Роналдо в 61-ата минута, когато бразилецът проби отдясно и стреля силно под гредата. Уелтон пък не успя да се разпише в 65-ата минута с диагонален изстрел.

Стоилов пусна в игра Бари вместо Петков, което веднага даде резултат. "Сините" първо създадоха едно положение, а в 70-ата минута стигнаха и до гол, който бе дело на Роналдо. Той се разписа с глава след отлично центриране на Галчев. Попадението е дебютно за бразилеца в шампионата и общо трето срещу Пирин (2:1), на който вкара два и в контролата преди повече от месец.

Георги Миланов също влезе в игра и в 81-ата минута с хубав пробив намери Роналдо, бразилецът стреля с левия крак, но Георгиев отново спаси. В 85-ата минута Станоев извърши нарушение срещу Миланов, за което получи втори жълт картон и остави "зелените" с човек по-малко на терена.

ЛЕВСКИ 1:0 ПИРИН

1:0 Роналдо 70'

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22.Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 14. Илиян Стефанов, 88. Марин Петков;

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 25. Илиан Костов, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев, 31. Красимир Станоев,  73. Венцислав Бенгюзов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 11. Андрей Йорданов, 26. Иван Тасев;