Локомотив Пловдив е новият лидер в efbet Лига

23:00

Локомотив Пловдив постигна трета поредна победа в efbet Лига. "Смърфовете" се наложиха с минималното 1:0 у дома над Арда в мач от 5-ия кръг на родния шампионат.

В герой за пловдивчани се превърна Бирсент Карагарен, който отбеляза единственото попадение в 46-ата минута. Тимът, воден от Александър Томаш, стигна до успеха с човек по-малко, след като в края на първото полувреме Пиер Зебли остави своя отбор в намален състав.

По този начин Локомотив се изкачи на първото място във временното класиране с актив от 12 точки, измествайки от върха ЦСКА 1948 (11 т.).

Арда имаше своите шансове, но на два пъти късметът обърна гръб на футболистите на Александър Тунчев, след като удари на Александър Георгиев и Жосе Жуниор срещнаха гредите.
Кърджалийци прекъснаха серията си от три последователни шампионатни победи и остават на 6-ото място с 9 пункта.

В следващия кръг на Локомотив (Пд) му предстои "железничарско" дерби в София, докато Арда приема ЦСКА 1948.

Още в първите секунди пред домакините се откри отлична възможност да поведат в резултата, но футболистите на Александър Томаш не успяха да разгърнат нападението си по най-добрия начин и ударът на Бабакар Дион бе блокиран.

Малко след това Бирсент Карагарен стреля над вратата на Арда. В следващите минути играта се развиваше в средата на терена и липсваха положения пред двете врати.

В средата на първото полувреме Светослав Ковачев опита нещо средно между центриране и удар, но Илко Пиргов внимаваше и улови топката безпроблемно.

В 29-ата минута Арда организира добро нападение, което завърши с мощен изстрел в десния страничен стълб на Александър Георгиев.

5 по-късно Пиер Зебли фаулира Светослав Ковачев, който се измъкваше зад гърба му и излизаше сам срещу вратаря на "смърфовете". Първоначално Георги Димитров показа жълт картон, но след като разгледа ситуацията с ВАР, главният съдия прецени, че наказанието трябва да е по-тежко и изгони играча на Локомотив.

Към края на полувремето получилият по-рано удар в главата Мартин Паскалев бе принудително заменен от Луан.

"Черно-белите" започнаха шеметно след почивката и само 20 секунди бяха нужни на Бирсент Карагарен да открие резултата. Преслав Боруков направи чудесен самостоятелен пробив и центрира към Карагарен, който овладя топката и с второто си докосване я прати в мрежата на Васил Симеонов.

В 53-ата минута Ковачев опита изстрел извън наказателното поле, който обаче не намери очертанията на вратата.

Малко след като измина час игра на стадион "Локомотив" Жосе Жуниор бе близо до изравнителното попадение, но изстрелът му от далечно разстояние срещна напречната греда.

Футболистите на Александър Тунчев продължаваха да притискат съперника в собствената му половина до края на двубоя, но така и не успяха да преодолеят Илко Пиргов.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0 АРДА

1:0 Бирсент Карагарен 46'

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Силва, 14. Димитър Илиев (к), 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион;

АРДА: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к);