Бока подчини Ривър в Суперкласикото (видео)

08:16

Бока Хуниорс спечели аржентинското Суперкласико срещу големия си враг Ривър Плейт. Двата тима се изпарвиха един срещу друг в сблъсък от 18-ия кръг на местното първенство и домакините на "Ла Бомбонера" се наложиха с минималното 1:0 с гол на Дарио Бенедето в 65-ата минута.

Срещата предложи доста интересни моменти и положения пред двете врати. Бока обаче успя да открие резултата в 65-ата минута, когато след центриране от корнер Бенедето стреля с глава и прати топката в мрежата.

След това Ривър натисна в търсене на изравняването, но така и не успя да намери пътя към гола.

В края на мача домакините завършиха в намален състав, след като Маркос Рохо вдигна високо крака си и изрита в главата съперников футболист, за което получи директен червен картон.

С тази победа Бока излезе на 4-тото място в таблицата с 32 точки. Ривър пък е на 7-ата позиция с 29 точки. Водач е Атлетико Тукуман с 34 точки.