Измъчен успех за България (19) над Азербайджан (19)

23:40

Отборът на България (U19) записа първа победа в група 2 на квалификациите за Евро 2023. "Лъвовете" постигнаха труден успех с 1:0 в последните секунди срещу Азербайджан (U19). Попадението реализира Антоан Стоянов, който се разписа от дузпа.

Първата опасна ситуация се откри пред вратата на Сахиб Хасанов. Мартин Георгиев стреля, но стражът се справи. Секунди по-късно Антоан Стоянов също пробва късмета си, но ударът му бе блокиран.

В 21-ата минута и Красиан Колев стреля с глава, но над вратата.

В 35-ата минута дойде и първото положение за Азербайджан. Нариман Акхундзаде проби мощно, след което стреля с левия крак, но стражът на България Пламен Андреев демонстрира рефлекс, избивайки кълбото в корнер.

В 42-ата минута Пламен Андреев се намеси за втори път. Гурбан Сафаров стреля от фал, но капитанът на "лъвовете" се справи.

Секунди по-късно Нариман Акхундзаде се озова на голова позиция, но Пламен Андреев показа своя потенциал за трети път само в рамките на няколко минути.

В 60-ата минута Ният Гулиев центрира в наказателното поле към Сафаров, който с глава от много близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата.

В 74-ата минута резервата Асен Митков засече центриране отдясно с глава, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта.

Отговорът на Азербайджан бе моментален, но отново Пламен Андреев се намеси на ниво, за да запази мрежата си суха.

В 93-ата минута главният съдия Йонас Яновиц отсъди дузпа за нарушениe срещу Тодор Павлов. Зад топката застана Антоан Стоянов, който с шут под гредата матира стража на Азербайджан.

По този начин България оглави класирането в групата с актив от три точки. По-рано днес Турция и Люксембург завършиха при резултат 4:4. В следващия кръг "лъвовете" ще се изправят срещу Люксембург в търсене на втора победа.

АЗЕРБАЙДЖАН - БЪЛГАРИЯ 0:1

0:1 Стоянов 93'-дузпа

Стартови състави:

Азербайджан: 1. Хасанов, 23. Агхаев, 4. Рустамов, 5. Рамазанов, 19. Абасов, 8. Шахниянов, 17. Адилкаров, 6. Сюлеймали, 21. Сафаров, 11. Гулиев, 10. Акхундзаде;

България: 12. Андреев, 21. Желязков, 6. Георгиев, 4. Маринов, 3. Павлов, 16. Иванов, 5. Петров, 22. Стоянов, 7. Златев, 11. Рупанов, 10. Колев;