България (U19) не съумя да победи Люксембург (U19) и ще решава всичко в двубоя с Турция (19)

19:47

България (U19) надигра, но не победи Люксембург (U 19) във втория си мач от група 2 в първите квалификации за Евро 2023. Двата тима приключиха при 0:0, но футболистите на Ангел Стойков трябва далеч повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като имаха няколко доста чисти положения, които не успяха да реализират.

При успех "трикольорите" щяха да си осигурят едно от първите две места в групата и продължаване във втория етап на надпреварата. Сега те заемат второто място с 4 точки. Първи е Турция също с 4 точки, но с по-добра голова разлика. Именно лидерите в групата излизат един срещу друг във вторник.

Трети е Люксембург с две равенства в първите две срещи (4:4 с Турция и 0:0 с България), а последен е Азербайджан (с две поражения - 0:1 от България и 1:5 от Турция).

Иначе през първия четвърт час на днешния сблъсък играта бе равностойна, с битка в центъра на терена и без положения пред двете врати.

В 19-ата минута играч на Люксембург шутира по земя, топката рикошира коварно в наш бранител, но Андреев демонстрира класа и с крак не позволи на тя да посети мрежата.

В 42-ата минута Андреев без проблем улови изстрел от фал. Секунди по-късно Колев шутира от далечна дистанция, но не уцели вратата.

След почивката България наложи надмощие и в 61-ата минута бяхме близо да открием резултата. Футболистът на Барселона Мартин Георгиев овладя на задната греда подаване отляво на Колев, но не уцели вратата след шут от 4-5 метра.

В 80-ата минута "лъвчетата" като по чудо не отбелязаха гол. Нгуен До изведе отлично Колев сам срещу Маргато, но нападателят стреля в краката на вратаря. Само 120 секунди по-късно Колев подаде брилянтно към непокрития Димитров, чийто диагонален удар профуча покрай вратата.

До края на мача България хвърли всички сили в атака, но така и не стигна до нужното попадение, което усложни драстично класирането ни напред. То ще е сигурно само при победа над Турция в последния мач.

Ако Азербайджан и Люксембург завършат наравно, също продължаваме в следващата фаза независимо от резултата в последния ни двубой.

БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 0:0

БЪЛГАРИЯ: 12. Андреев, 14. Иванов, 4 Маринов, 3. Павлов, 6. Георгиев, 8. Митков, 18. Нгоен До, 22. Стоянов, 15. Маринов, 7. Златев, 10. Колев;

ЛЮКСЕМБУРГ: 1. Маргато, 3. Лохел, 4. Агостинели, 15. Гонсалвеш, 2. Торес, 11. Родригес, 8. Оливейра, 6. Афонсо, 7. Иригойен, 10. Еушан, 9. Видейра;