Минимална победа за Локо София срещу Ботев Враца

20:32

Отборът на Локомотив София постигна изключително труден успех с 1:0 над Ботев Враца в сблъсък от 14-ия кръг на efbet Лига. В герой за "железничарите" се превърна капитанът на тима Красимир Милошев, който в 76-ата минута заби единственото попадение от пряк свободен удар.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на гостите. В седмата минута Симеон Славчев можеше да открие резултата, но ударът на халфа от близка дистанция попадна право в ръцете на Красимир Костов.

В 16-ата минута Чавдар Ивайлов стреля от дистанция, но Александър Любенов не срещна проблеми и спокойно улови кълбото.

В 28-ата минута Матеус Дуарте отправи удар с глава след центриране в наказателното поле, но топката премина над вратата.

Малко по-късно "железничарите" направиха много силна атака. Симеон Славчев пусна пас по десния фланг към капитана Красимир Милошев, който центрира остро в наказателното поле към Димитър Митков. Нападателят се хвърли, за да засече топката с крак в мрежата, но сантиметри не му достигнаха.

Секунди преди края на първата част Антонио Вутов отправи опасен удар с глава, но топката отново не попадна в целта.

В 53-ата минута Браян Переа получи шанс да забие поредния си гол в елита. Нападателят на врачани се завъртя в наказателното поле и стреля, но Александър Любенов показа добър рефлекс. Десет минути по-късно Браян Переа получи страхотно подаване, а защитата на Локомотив не успя да го спре да отправи удар с глава, но стражът на домакините отрази.

В 76-ата минута падна и първото попадение в сблъсъка. Капитанът на "червено-черните" Красимир Милошев се разписа от пряк свободен удар. Това бе гол №3 за младия халф на Локомотив (София).

Секунди преди края на срещата резервата Илия Димитров бе изведен сам срещу вратаря, но се забави прекалено много с удара и Красимир Костов направи нужното, за да не допусне втори гол. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

С тази победа Локомотив (София) вече е на 6-а позиция с актив от 24 точки, докато Ботев остават 11-и с едва 11 пункта на сметката си.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – БОТЕВ ВРАЦА 1:0

1:0 Милошев 76'

Стартови състави:

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 33. Алан, 22. Ивайло Найденов, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков;

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 20. Меси Биатумусока, 37. Том, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена, 17. Чавдай Ивайлов, 21. Жан Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов;

СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Локомотив", София