Ман Сити не допусна изненада като на Лестър и оглави класирането (видео)

16:38

Кевин Де Бройне донесе победата на Манчестър Сити при гостуването на Лестър Сити. “Гражданите” спечелиха с 1:0, а единственото попадение бе дело на белгиеца в 49-ата минута. Той се разписа след великолепно изпълнение от фал.

От самото начало “гражданите” взеха контрола и доминираха. Те почти не даваха топката на съперника, а вратарят на “лисиците” Дани Уорд имаше работа. Стражът не бе затруднен при удар с глава на Алварес, а след това и опит на Родри с глава бе отразен от него. В 17-ата минута Уорд трябваше да прави по-сериозно спасяване след удар на Бернардо Силва.

В един от редките случаи, в които Лестър мина центъра, можеше да открие резултата. Варди изведе Барнс, който проби отлично и стреля от малък ъгъл, като Едерсон се справи. Тимът на Гуардиола имаше сериозно предимство, но чистите голови положения не бяха много. В 36-ата минута Барнс отново проби, но стреля над вратата.

След почивката темпото се вдигна, тъй като Ман Сити откри резултата в 49-ата минута блестящо изпъление на Де Бройне от фал доведе до първия гол в мача. Попадението накара и Лестър да се активириза в предни позиции. “Лисиците” можеха да изравнят в 53-ата минута. Тилеманс бе оставен да стреля от границата на наказателното поле и нацели отлично топката от воле. Едерсон успя да я отклони и кълбото се заби в гредата.

Успехът изкачи отбора на Пеп Гуардиола на върха в класирането. Ман Сити изпревари с една точка досегашния лидер Арсенал, който играе срещу Нотингам утре.