Шалке 04 стигна до осминафиналите след класика срещу 1860 Мюнхен

21:50
Шалке 04 се класира на осминафиналите на Купата на Германия след класическа победа с 3:0 като гост над втородивизионния тим на 1860 Мюнхен.

Преди почивката и двата тима своите положения за гол, но гостите бяха по-активният тим на терена и имаха териториално превъзходство. Унгарският страж на мюнхенци Габор Кирай спаси няколко опасни удара към своята врата, но в 41-а минута вратарят капитулира след удар на Рафиня.

В началото на второто полувреме "миньорите" решиха нещата в своя полза с втори гол във вратата на домакините.

В 48-а минута Хойедес матира Кирай за 2:0 и по този начин на практика класира Шалке 04 за следващата фаза.

Домакините се хвърлиха в стихиен натиск, търсейки поне почетен гол, но вместо това девет минути преди края на мача Хойедес направи резултата класически.

1860 Мюнхен - Шалке 04 0:3

0:1 Рафиня 41-а мин
0:2 Хойедес 48-а мин
0:3 Хойедес 87-а мин

1860 Мюнхен: Кирай, Холебас, Хофман, Фелхи, Рукавина, Камдал, Айгнер, Игньовски, Лаут, Купер, Лудвиг

Шалке 04: Нойер, Вестерман, Бордон, Зомбрано, Хойедес, Шмитц, Мориц, Рафиня, Курани, Халил Алтънтоп, Холтби