Левски с престижна победа срещу третодивизионен тим от ОАЕ

14:30

Отборът на Левски завърши с изразителна победа лагера си в Дубай. “Сините” разбиха само с 4:0 Гълф Юнайтед, който се подвизава в третото ниво на местния футбол. Келиан ван дер Каап (8, 54), Уелтон (62) и Марин Петков (82) бяха точни, а гредата спря Асен Чандъров, докато попадение на Рикардиньо бе отменено. Така столичани завършиха подготовката си с четири победи, една загуба и един прекъснат мач.

Двубоят, който бе с необичаен начален час за България, стартира в 9:00 часа и се игра на базата на "сините" - "JA Sport & Shooting Center".  Срещата не се предаваше по телевизията и можехте да следите на живо само в Sportal.bg.

Станимир Стоилов определи стартовия състав още снощи, като започна само с двама чисти бранители.

Мъри направи някои експерименти за двубоя, като Андриан Краев си партнираше с Келиан ван дер Каап като централна двойка защитници пред Николай Михайлов. (в първите минути Чандъров бе централен бранител, но след това Краев го смени). Отляво бе Марин Петков, а отдясно Патрик Габриел Галчев. В халфовата линия действаха Асен Чандъров, Илиян Стефанов и Филип Кръстев, а в нападение Уелтон, Роналдо и Ивелин Попов.

За местния тим пък личеше името на бившата звезда на Арсенал (235 мача) и Манчестър Сити (86 мача) Бакари Саня. 39-годишният краен бранител, който има 65 мача и за националния отбор на Франция, излезе титуляр срещу "сините". Мениджър на отбора пък е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Играчите на Левски бяха господари на терена от първата минута и още в 8-ата минута поведоха. Точен бе Ван дер Каап, който беше най-съобразителен при добавката, след като Ивелин Попов игра с глава при центриране от корнер. Роналдо пропусна да удвои, а Кръстев се забави и сбърка с последното подаване, като пред голлинията го чакаше Стефанов.

При първата си контраатака домакините завършиха със слаб удар, който излезе в аут, но реферът отсъди корнер, а след него имаше напрежение пред вратата на Михайлов, но топката беше изчистена далеч.

Последва греда на Асен Чандъров в 19-ата минута. Халфът изстреля плътен удар от 20 метра, който се отби в дясната греда. Ван дер Каап сс глава пропусна да удвои, тъй като вратарят Джонстън спаси, а малко след това изби и хубав изстрел на Галчев.

В 29-ата минута Марин Петков падна лошо на врата си след единоборство със Саня и стресна щаба на "сините", като имаш нужда от лекарска намеса. Младият играч обаче поиска да продължи да играе и с върна на терена.

Илиян Стефанов с глава пропусна ново положение, а оборотите на игра паднаха и футболистите на Левски не бяха толкова опасни последените минути на първата част. Това не се хареса на Стоилов и това даде резултат след паузата.

"Сините", които направиха една рокада и вместо Роналдо започна Рикардиньо, вдигнаха оборотите в началото на втората част. Попов пробва много хубав удар, който мина встрани. В 54-ата минута Левски удвои след нов гол на Ван дер Каап. Този път Рикардиньо свали топката пред вратата и нидерландецът засече топката в мрежата.

Изстрел на Уелтон бе избит от Джонстън секунди след това. Сундберг, Цунами и Кордоба замениха Чандъров, Ван дер Каап и Кръстев. В 62-ата минута Уелтон бе намерен от Попов, като бразилецът финтира бранител и с мощен изстрел прати топката под гредата за 3:0.

Нов бомбен удар бе отразен от стража на противник, а Ники Михайлов, Галчев, Стефанов и Попов излязоха, а на тяхно място влязоха юношите Иван Андонов, Дейвид Михайлов, Антоан Стоянов и Александър Божилов, който бе санкциониран с жълт картон.

Хубав гол на Рикардиньо бе отменен поради игра с ръка при поемането. Бразилецът обаче секунди по-късно асистира на Петков, който нахлу отдясно и вкара четвърти гол за Левски, в 82-ата минута, което се оказа и последен в срещата за крайното 4:0.

Така Левски завърши с успех лагера си в Обединените Арабски Емирства. Преди това столичани надвиха ФК Рига в двете си проверки с 3:2 и 2:0, а новият нападател на 26-кратните шампиони Рикардиньо отбеляза общо четири гола. Преди това Левски победи с 2:1 местния Ал Насър, а след това допусна изненадващ обрат от 2:0 до 2:3 срещу шампиона на Кувейт Ал Кувейт. Предишната контрола с шампиона на Малайзия Джохор пък бе прекратена заради меле и провокации на противника. Утре "сините" се прибират в България след близо един месец в Дубай.

ЛЕВСКИ 4:0 ГЪЛФ ЮНАЙТЕД

1:0 Ван дер Каап 8'
2:0 Ван дер Каап 54'
3:0 Уелтон 62'
4:0 Петков 82'

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 5. Ван Дер Каап, 22. Галчев, 8. Краев, 20. Чандъров, 14. Стефанов, 30. Кръстев, 10. Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 88. Петков;

ГЪЛФ ЮНАЙТЕД: 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Саня;