Левски впечатли с голова мощ в контрола срещу Септември София

15:51

Левски победи с 4:1 Септември в последната си контрола преди подновяването на шампионата. "Сините" стигнаха до обрат, след като юношата на тима Мартин Петков бе открил за съперника, с попадения на Рикардиньо, Цунами, Уелтон и Марин Петков. Играчите на Станимир Стоилов показаха добра игра най-вече през втората част и логично стигнаха до успеха, въпреки че началото на мача не бе особено силно за тима.

В 4-ата минута Левски можеше да открие резултата. Центриране отляво намери точно Роналдо, но ударът му с глава бе блокиран от тялото на Мартин Николов преди да влезе във вратата. Малко по-късно "сините" имаха претенции за дузпа, когато Патрик Габриел Галчев бе препънат в наказателното поле, но съдията не даде сигнал.

В 12-ата минута Левски прати топката в мрежата, след като Рикардиньо получи пас от Андриан Краев и реализира, но се оказа, че е бил в положение на засада.

В 28-ата минута Асен Георгиев стреля точно с глава след подаване от фаул, но Николай Михайлов спаси без проблеми.

В 38-ата минута Септември откри резултата. Мартин Петков получи топката в наказателното поле и с техничен удар прати топката в ъгъла на Николай Михайлов.

След подновяването на играта Левски можеше да изравни, но удар на Уелтон след рикошет се спря в гредата на Димитър Шейтанов.

В последните моменти на първата част Левски все пак изравни. При центриране от корнер Рикардиньо игра с глава, а топката се удари в ръката на Петков и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно бразилецът и със силен шут в средата на вратата изравни.

В началото на втората част Левски стигна до пълен обрат. Ивелин Попов, който се появи на почивката подаде добре към Цунами, който с глава реализира.

В 59-ата минута дойде и третото попадение за "сините". Марин Петков пусна хубав пас към Роналдо, който подаде прострелно към Уелтон към голлинията и от близко разстояние топката влезе за трети път във вратата на Септември.

В 73-ата Марин Петков реализира четвърти гол. Центриране от корнер на  Филип Кръстев намери Попов на първа греда, който технично я прехвърли на задната, където Петков я засече във вратата с глава.

В края на мача Септември можеше да намали резултата, но удар на Кабов бе избит от Пламен Андреев в ъглов удар.

Така двата тима загряха за първите си официални мачове от шампионата. "Сините" демонстрираха добра игра след почивката и дават повод за оптимизъм преди мача с Черно море във Велико Търново през уикенда. Септември от своя страна също показа добри неща, въпреки изразителната загуба и очаква първия си двубой - домакинството на Арда в неделя.

ЛЕВСКИ 4:1 СЕПТЕМВРИ СОФИЯ

0:1 Петков 38'
1:1 Рикардиньо 45'-д.
2:1 Цунами 50'
3:1 Уелтон 59'
4:1 Петков 74'

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 5. Ван дер Каап, 50. Димитров, 22. Галчев, 6. Цунами, 20. Чандъров, 8. Краев, 14. Стефанов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо;

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 21. Шейтанов, 22. Стойчев, 5. Георгиев, 26. Чешмеджиев, 13. Николов, 11. Чуич, 5. Атанасов, 20. Петков, 19. Митков, 14. Стоянов, 9. Йосков;