Канзас Сити триумфира в Супербоул

08:05

Отборът на Казанс Сити Чийфс спечели втора титла в НФЛ в рамките на четири години, след като победи Филаделфия Ийгълс с 38:35 в Супербоул LVII. Във Финикс, Аризона двата тима направиха интригуващ двубой, като резултатът малко преди края бе равен, но гол на Харисън Бъткър донесе успеха на Чийфс.

За звездата на Чийфс и двукратен MVP Патрик Махоумс това е втори триумф в Супербоул, като куотърбекът на тима подаде за три тъчдауна. Канзас Сити изоставаха с десет точки на почивката, но силно отборно представяне им помогна да стигнат до обрат. В края обаче останаха съмнения около спорно нарушение, отсъдено срещу Джеймс Брадбъри от Филаделфия, след което Чийфс стигнаха до победния гол. Според експертите над всички на терена бе куотърбекът на Ийгълс Джейлън Хъртс, но неговите усилия се оказаха недостатъчни за успеха.

"Победата не дойде от един човек, а от всички. На почивката си казахме, че всички трябва да вдигнем нивото. Защитата даде всичко от себе си през второто полувреме. В нападение намерихме начин, борихме се", коментира Махоумс след победата.

За Канзас Сити Чийфс това е трета победа в Супербоул, след успехите през 1969 и 2019.

Шоуто на почивката на Супербоул отново бе на ниво, като своето завръщане на сцената направи Риана с изпълнения на поп парчета, белязали цялата ѝ кариера.

Мегазвездата се появи на стадиона във въздуха върху плаваща сцена, облечена в прилепнал, изцяло червен ансамбъл с оформено бюстие - и издутина под него, за която много зрители заключиха, че е още една мини Ри. Представители на певицата потвърдиха спекулациите на списанията „Rolling Stone” и „The Hollywood Reporter”: Риана е бременна с второто си дете. През май 34-годишната певица посрещна първото си дете - син, с рапъра A$AP Rocky.

В музикално отношение феновете, които се надяваха на някои свежи парчета, бяха разочаровани: вечерта на Риана на най-голямата сцена в света предложи носталгична обиколка през минали хитове. Тя представи клубните си хитове, сред които "Where Have You Been", "Only Girl (In the World)" и изпитаната от времето "We Found Love". "Rude Boy", "Bitch Better Have My Money", "Work" и "All of the Lights" също бяха в сетлиста, докато море от танцьори изпълняваше зашеметяващи акробатични номера.

"Wild Thoughts", "Run This Town" и, разбира се, "Umbrella" и "Diamonds" допълниха шоуто. За разлика от повечето други звезди, Риана не бе поканила гост-изпълнители, а владееше сцената съвсем сама.