Илиев и Синапов в топ 30 на индивидуалното, четвърто злато за Тингнес Бьо

19:47

Владимир Илиев и Антон Синапов завършиха сред първите 30 в днешния старт на 20 км индивидуално за мъже от Световното първенство по биатлон в германския зимен център Оберхоф. Илиев се нареди 28-и, а Синапов – 29-и, като Синапов финишира без грешка в стрелбата.

Златото отиде на сметката на норвежеца Йоханес Тингнес Бьо. Скандинавският биатлонист продължи с доминацията си, печелейки с време от 49:57.5 сек. Втори на почетната стълбичка се качи сънародникът му Стурла Холм Легрейд, а с бронза се окичи Себастиан Самуелсон от Швеция.

Топ 10 допълниха още Кентен Фийон Майе (Франция), Бенедикт Дол (Германия), Никлас Хартвег (Швейцария), Тарей Бьо (Норвегия), Михал Кръчмар (Чехия), Филип Наврат (Германия) и Ветле Шостад Кристиансен (Норвегия).

29-годишният Тингнес Бьо спечели 16-и златен и общо 28-и медал от световни първенства в кариерата си. Това бе негово четвърто злато в Оберхоф след титлите в спринта, преследването и смесената щафета. Любопитно е, че норвежецът триумфира за първи път в индивидуалния старт на световно първенство, след като до момента имаше едва едно сребро в дисциплината от Антхолц-Антерселва през 2020. Той е олимпийски шампион в индивидуалното от Пьонг Чанг през 2018.

За мъжете предстоят още три старта в Оберхоф до края на световния шампионат – единична смесена щафета мъже и жени на 16 февруари, щафета на 4х7.5 км два дни по-късно и масов старт на 15 км в последния ден от първенството.