Наполи увеличи преднината си на върха в Серия "А" на 18 точки (видео)

10:25

Наполи спечели с 2:1 гостуването си на Сасуоло от 23-ия кръг на Серия "А". Отборът на Лучано Спалети завоюва 20-и успех през сезона и изглежда недостижим на върха в класирането. С успеха си Наполи събра 62 точки и води с 18 пред втория Интер, който днес приема Удинезе на "Джудзепе Меаца".

Наполи си осигури победата срещу Сасуоло още през първото полувреме. В 12-ата минута грузинецът Квича Кварацхелия откри резултата след страхотен свой пробив през центъра на терена и удар в десния ъгъл на Андреа Консили.

Малко след това Арман Лоран удари греда за домакините, а Виктор Осимен също бе спрян от рамката на вратата за гостите.

Наполи все пак удари за втори път в 33-ата минута. Осимен разстреля Консили от малък ъгъл за 2:0.

До края на мача по един гол на двата отбора беше отменен заради засада.

Поражението оставя Сасуоло на 15-ата позиция с актив от 24 точки, на 7 от опасната зона.