Лайпциг постигна очаквана победа срещу Борусия Мьонхенгладбах

19:00

Отборът на РБ Лайпциг записа деветата си шампионатна победа като домакин през сезона, след като спечели с убедителното 3:0 над Борусия Мьонхенгладбах в двубой от 24-тия кръг на Бундеслигата.

Домакините имаха пълно превъзходство през първата част, но най-добрата възможност се откри пред “жребчетата” в 33-тата минута, когато шут на Маркюс Тюрам разтресе напречната греда. В 53-тата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа заради фал на Давид Раум срещу Йонас Хофман. Янис Бласвих обаче улови слабото изпълнение на Аласан Плеа от бялата точка. Това окрили “биковете” и само четири минути по-късно те поведоха в резултата. Бенямин Хендрикс отне топката от Куадио Коне пред наказателното поле, от което се възползва Тимо Вернер, за да даде аванс на своя отбор. В 70-ата минута Плеа затвърди разочароващия си мач, предизвиквайки дузпа с нарушение срещу Амаду Айдара. За разлика от него, Емил Форшберг беше безгрешен от бялата точка и удвои преднината на тима си. В 80-ата минута Йошко Гвардиол оформи крайното 3:0, след като се разписа при центриране от корнер.

Така РБ Лайпциг заема третото място в класирането с актив от 45 точки, а Гладбах е на десетата позиция с 30 спечелени пункта след третия си пореден мач без успех.