Шампионска победа за Наполи срещу Аталанта

22:44

Лидерът в Серия "А" Наполи записа успех с 2:0 над гостуващия Аталанта в най-вълнуващия мач от 26-ия кръг на италианския елит, с което отново увеличи преднината си в класирането.

Още през първото полувреме неаполитанците бяха по-настойчивият отбор, но почти нямаха сериозни положения за гол. В самото начало на втората част Виктор Осимен не успя да се разпише със задна ножица, а в 59-ата минута негов изстрел с глава мина покрай вратата. Само минута по-късно обаче именно нападателят подаде топката на Хвича Кварацхелия, който с финтове развинти цялата противникова защита и с мощен шут откри резултата. В 77-ата минута пък Амир Рахмани подпечата победата на “партенопеите”, разписвайки се с глава при центриране от корнер.

Така водачът в класирането Наполи събра 68 точки в актива си и вече води с 18 пред втория Интер. Аталанта не спечели в четвърти пореден мач, като заема шестата позиция с 42 пункта.