Казийски най-резултатен при убедителна победа на Тренто (видео)

09:00

Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) завършиха с категорична победа в редовния сезон в италианската Суперлига.

Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра у дома Модена с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) в дерби от последния 22-и кръг, изигран в "BLM Group Арена" пред 3520 зрители.

Домакините поведоха с 2:0 гейма, осигуриха си 1 точка и класиране на второ място в редовния сезон, след което Анджело Лоренцети даде почивка на повечето си титуляри като Матей Казийски, Даниеле Лавия, Алесандро Микиелето и Сречко Лисинац, както и на либерото Габриеле Лауренцано.

Матей Казийски бе най-резултатен, като се разписа с 14 точки (2 аса, 2 блока, 71% ефективност в атака - +6) за два гейма на терена.

Даниеле Лавия, който също игра два гейма, добави 9 точки (2 аса, 2 блока, 64% ефективност в атака, 6% перефектно и 25% позитивно посрещане - +3).

Алесандро Микиелето, също за два гейма, се отчете с 8 точки (2 аса, (2 аса, 2 блока, 60% ефективност в атака, 25% позитивно посрещане - +3) ).

За Модена турският диагонал Адис Лагумджия записа 13 точки (1 ас, 1 блок, 58% ефективност в атака - +9) и бе единственият с двуцифрен актив. Звездата Ървин Нгапет приключи със 7 точки (44% ефективност в атака, 18% перфектно и 45% позитивно посрещане - -3).

Тренто финишира на второ място в края на редовния сезон с актив от 44 точки (14 победи, 8 загуби), а Модена е трети с 40 точки (12 победи, 10 загуби).

В плейофите Тренто излиза срещу Веро Волей (Монца), който завърши на седма позиция в класирането. Първата среща е на 19 март (неделя). Играе се до три победи от пет мача.

Модена пък се изправя в 1/4-финалите срещу победителя в Купата на Италия Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца).

Другите двойки са: Кучине Лубе (Чивитанова) и Алекс Николов срещу УитЮ (Верона) и Алекс Грозданов, Сър Сейфти (Перуджа) - Алианц (Милано).