Ало, съдията: Рефер отнеми гол след използване на телефон

17:03

Съдия отмени гол, след като използва мобилен телефон, за да прегледа ситуация по време на мач от втора дивизия в Египет. Системата за видеоарбитраж на рефера (ВАР) не работи в мачове от второто ниво на футбола в африканската страна, а това принуди арбитъра Мохамед Фарук да използва телефона на фен от публиката по време на мача между Суец и Ал-Наср.

От Ал-Наср смятаха, че са реализирали късен изравнителен гол, но домакините протестираха заради игра с ръка и след дълго време, прекарано в преглеждане на видеото през мобилния телефон, Фарук реши да отмени гола. Към редовните 90 минути на двубоя имаше добавен още четвърт час игра, а Суец победи с 3:1. Реферът напусна терена под полицейска охрана, след бурни протести от страна на футболисти и служители на Ал-Наср. Те заплашиха да предприемат съдебни действия срещу съдията заради нарушаване на правилата.