Младежите загубиха от Словакия, "лъвчетата" без победа от октомври 2021

21:26

Mладежите на България загубиха с 0:1 от Словакия в първия си мач от приятелския турнир в Анталия. Освен днешния двубой нашите ще се изправят и срещу връстниците си от Финландия след три дни.

В 11-ата минута нашите можеха да открият резултата, след като Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на чиста позиция, но ударът му с левия крак бе избит от вратаря.

В 69-ата минута словаците откриха резултата, след като Марек Уялаки довкара една избита топка след като удар на Франтишек Коша бе спасен от българския вратар.

До края на мача нашите не успяха да стигнат до нещо интересно пред вратата на съперника и така загубиха от тима от Централна Европа.

С това поражение серията на българите без победа се удължи с още един мач. За последно родните национали победиха Гибралтар през октомври 2021 г.

БЪЛГАРИЯ 0:1 СЛОВАКИЯ

0:1 Уялаки 69'

БЪЛГАРИЯ: 12. Христов, 15. Атанасов, 5. Йеленкович, 18. Чернев, 16. Павлов, 6. Цонев, 21. Нгуен, 7. Александров, 10. Колев, 8. Пенчев, 9. Николов;