Молдова с престижно равенство срещу Чехия

00:02

Отборите на Молдова и Чехия не успяха да се победят и завършиха при нулево равенство в мач от група “Е” на квалификациите за Евро 2024.

Чехите, които победиха в миналия си маю Полша категорично с 3:1, изненадващо не успяха да постигнат успех срещу днешния си далеч по-скромен съперник.

Мачът бе накъсан и единоборствата преобладаваха пред головите положения. Все пак Чехия бе по-добрия отбор и дори стигна до попадение в 27-ата минута чрез Ян Кухта, което обаче бе отменено след проверка от системата VAR. В добавеното време на първата част пък Томаш Соучек бе близо до гол за чехите, но не съумя да се разпише.

През втората част най-активен на терена бе Томас Чванчара, който направи няколко пропуска. За Молдова пък добри изяви отбрана направи Михаил Каймаков.