Скандал между Малдини и Спалети на почивката заради жълт картон

06:39

Скандал избухнал между треньора на Наполи - Лучано Спалети, и техническия директор на Милан - Паоло Малдини на почивката на мача от 28-ия кръг на Серия А. Наставникът на домакините се оплакал на съдията за жълтия картон, вдигнат на Станислав Лоботка. На тази гледка попаднал Малдини, който започнал да вика по треньора на неаполитанците.

„Господине, изнервен сте, но вече спечелихте титлата, какво по дяволите, искате?“, разкрещял се Малдини.

Първоначалната информация гласеше, че Спалети не харесал жестовете, с които нападателят на Милан - Леао, отпразнува първия гол, отбелязан в 17-ата минута на мача, когато португалецът направи неприлична физиономия с ръце на бузите си и изплезен език. Треньорът на Наполи обаче поясни, че спорът е възникнал заради картона на Лоботка.

В крайна сметка неаполитанците загубиха мача с разгромното 0:4, но запазиха респектиращата си преднина от 16 точки пред втория Лацио, а Милан си взе глътка въздух, прекратявайки негативната си серия от три поредни мача без победа.