Ал Насър и Кристиано Роналдо се провалиха и в турнира за Кралската купа

23:19

Ал Насър Рияд записва все по-лоши резултати след привличането на Кристиано Роналдо. Днес отборът загуби с 0:1 от Ал Уехда Мека на полуфиналите за Кралската купа и отпадна от турнира. Саудитският тим няма отбелязан гол в три поредни мача и критиките са насочени основно към Кристиано.

Португалецът имаше няколко възможности да се разпише, но ги пропиля. В 11-ата минута той получи перфектно центриране от левия фланг и от няколко метра стреля в тялото на съперниковия вратар. Малко по-късно Жан-Давид Богуел отбелязал единствения гол в срещата след подаване на Оскар Дуарте.

В началото на втората част Абдула Ал Хафит от Ал Уехда получи червен картон, но и това не помогна на Роналдо и компания. Бившият ас на Манчестър Юнайтед шутира над вратата от пряк свободен удар, а в 82-ата минута от чиста позиция нацели напречната греда.

Това е втори турнир, в който Ал Насър се проваля след идването на Роналдо. В шампионата тимът е на 2-ро място, на 3 точки зад водача Ал-Итихад, но и с мач повече.