Барселона смаза Жалгирис в първия мач

00:26

Барселона победи с 91:69 (25:13, 23:18, 18:22, 25:16) Жалгирис като домакин в първия мач от четвъртфиналните плейофи в Евролигата. Така каталунците поведоха с 1-0 успеха в серията. Играе се до 3 успеха от 5 мача, а сблъсък №2 отново е в Испания на 28 април (петък).

Мачът започна с превъзходство на домакините, които бързо наложиха своето темпо и до почивката вече бяха със 17 точки пред съперника си. След паузата литовският тим намери начин да се върне в играта и да намали пасива си, но едва с 4 точки преди заключителната четвърт. В нея обаче Барса отново вдигна оборотите и не даде шанс на съперника си.

Сертач Шанлъ беше най-резултатен за Барселона със 17 точки, а Никола Миротич наниза 15 точки.

За Жалгирис Игнас Браздекис се разписа с 14 точки.