Ковънтри ще спори с Лутън за последното свободно място във Висшата лига

00:42

Ковънтри е вторият отбор, който си осигури участие на финалния плейоф за влизане в Премиър лийг. Тази вечер възпитаниците на Марк Робинс триумфираха с 1:0 в реванша с Мидълзбро на "Ривърсайд" и така си осигуриха пътуване до "Уембли" и среща с другия финалист Лутън, който вчера елиминира Съндърланд в другия полуфинален плейоф.

Единственият гол в двубоя падна в 57-ата минута. Тогава Виктор Гьокереш получи пас в предни позиции, опита да прехвърли вратаря без успех, след което подаде за Густаво Хамер, който стреля във вратата за 0:1.

Мидълзбро можеше да изравни в 88-ата минута, когато Мат Крукс прати кълбото в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Така Ковънтри Сити и Лутън ще спорят за последното свободно място в Премиър лийг. Срещата на "Уембли" ще бъде на 27 май. Един от тях ще се присъедини към Бърнли и Шефилд Юнайтед, които вече си осигуриха място в елита, заемайки първите две места в класирането в Чемпиъншип.