Две нули и по една точка за Славия и Арда (видео)

19:06

Славия и Арда завършиха наравно 0:0 в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе важна в борбата за седмата позиция, тъй като при евентуална победа днес гостите щяха да се доближат на четири точки от днешния си опонент. Двата отбора обаче си поделиха по една точка и така Славия запазва преднината си от седем пункта пред отбора от Кърджали. Иначе днешната среща бе доста постна откъм положения и интересни ситуации. Към края на двубоя футболистите сякаш се активизираха и направиха няколко добри атаки, а Ерол Дост дори нацели греда (74’). В крайна сметка обаче гол така и не падна.

В първите минути на срещата Славия и Арда не си организираха нищо интересно. Все пак гостите бяха една идея по-активни и имаха няколко положения, които обаче или не застрашиха вратата на Кръстев, или защитата на “белите” се справяше. В осмата минута бранител на домакините блокира шут на Тунгара, а в 17-ата Алекс Петков стреля над напречната греда с глава след изпълнение на корнер.

До 30-ата минута Арда владееше много повече топката, но така и нямаше точни удари към нито една от двете врати. След това последва спиране на играта за кратко, тъй като главният рефер Георги Гинчев нямаше връзка с ВАР-буса.

До края на полувреме нищо интересно не се случи и двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката. Тимът от Кърджали продължаваше да бъде по-активен и да контролира повече топката, но без да създава нищо интересно.

Първото интересно положение за втората половина дойде в 64-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар Ерол Дост засече от воле, но прати топката над напречната греда. Десетина минути по-късно домакините бяха изключително близо до това да поведат в резултата. Тони Тасев центрира отдясно след пряк свободен удар и намери Ерол Дост. Халфът засече на близката греда с глава, но за негово нещастие топката се отклони от страничния стълб.

По-активната игра на “белите” през втората част си личеше и в 77-ата минута Тони Тасев засече подаване отляво на близката греда, но мерникът му не бе точен. Към края на срещата Арда сякаш се активизира и в 86-ата минута Светослав Ковачев напредна опасно и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Кръстев.

В заключителните секунди на двубоя Умар Сако направи груба грешка на тъча, след като не успя да избие топката и това позволи на Владимир Николов да пробие. Той стигна до аутлинията и пусна подаване към точката за изпълнение на дузпа, където абсолютно непокрит бе оставен Христо Попадийн. Халфът шутира опасно, но Анатолий Господинов изби. Последва добавка на Ерол Дост, но защитник на Арда игра с глава и изби в корнер.

Веднага след неговото изпълнение реферът свири край на двубоя. Така Славия събира в актива си 53 точки и остава водач в групата. Вторият Арда вече има 46 и поне към момента не може да се притеснява, че ще бъде изместен от някой от останалите отбори, които са доста назад откъм точковия актив.

СЛАВИЯ 0:0 АРДА

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 55. Натан Гасама, 19. Чунг Нгуен До, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунает Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов.