Дания с инфарктен успех в Португалия

07:33
В среща от първа квалификационна група за Световното първенство в ЮАР през 2010 година отборите на Португалия и Дания изнесоха истински голов трилър, който в крайна сметка донесе успеха за скандинавците с 3:2.

След поредица от голови възможности и пред двата отбора домакините все пак успяха да излязат напред в резултата, след като в 42-та минута играчът на английския шампион Манчестър Юнайтед Нани отбеляза при крайно съмнително положение за засада.

Последните десетина минути на второто полувреме бяха наистина впечатляващи, като именно тогава паднаха нови 4 гола. Първо гостите изравниха чрез една от младите звезди в Арсенал Никлас Бентнер, а само 2 минути по-късно Деко отново изведе "драконите" след дузпа отсъдена за нарушение срещу Нуно Гомеш.

Последната дума обаче бе за Кристиан Поулсен и Даниел Йенсен благодарение на които трите точки потеглиха за Дания.

В другите два мача от тази група изненади нямаше, като Швеция победи у дома Унгария с 2:1, докато отборът на Албания нямаше проблеми със скромния тим на Малта за крайния успех с 3:0.