Барселона загуби още две точки

11:04
Испанският гранд Барселона не успя да вземе трите точки при домакинството си на Сантандер. Тимът на Хосеп Гуардиола направи 1:1 на стадион "Ноу Камп" във втория кръг на Примера Дивисион.

"Каталунците" пропуснаха доста голови положения до 71-а минута, когато Лионел Меси откри резултата от дузпа. Само 5 минути обаче бяха нужни на Джонатан да изравни за Сантандер.

Както е известно Барселона претърпя поражение в първия кръг на испанското първенство от отбора на Нумансия с 0:1.

В другата среща от снощи Атлетико Мадрид допусна поражение с 1:2 при гостуването си на Валядолид. Домакините поведоха с гол на Дорадо в 3-а минута, а в 21-а Педро Лопес от Валядолид получи червен картон. Останали с човек по-малко футболистите на Валядолид успяха да удвоят резултата в 28-а минута, когато Бараха бе точен от дузпа. Попадението за Атлетико Мадрид отбеляза Агуеро в 54-а минута.

Отборът на Севиля пък победи трудно с 4:3 новака в елита Спортинг Хихон.