Щутгарт обърна Черно море

19:51
Отборът на Черно море загуби от Щутгарт в първи мач от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски" в София пред около 3000 зрители.

Началото на срещата бе доста добро за "моряците", които поведоха след удар на Танко Дяков с глава в 42-ра минута. През втората част българите отпаднаха физически и след две грешки в защита позволиха срещата да им бъде обърната. Две попадения на Марио Гомес в 66-та и 82-ра минута на срещата дадоха комфортна преднина на немците преди реванша в Германия и оформоха крайното 1:2.

Състави на двата отбора:

Черно море:

Хмарук, Домакинов, Александров(71\' Христов), Дянков, Периш, Петков(Стоянов\'84), Илиев, Юруков, Алекс, Рикардо и Фернандес(Георгиев\' 88)

Щутгарт:
Леман, Осорио(46\' Хилберт), Буларус, Таски, Ланик, Шимак(46\' Какау), Хитцелшпергер, Делпиер, Манин, Кедира, Гомес( Любоя\' 87).

1\' Начало на срещата

3\' Пропуск за гостите. Сами Кедира с добра възможност но Хмарук спасява.

5\' Удар на Алекс от пряк свободен удар, но топката среща стената.

10\' Ъглов удар за гостите след изчистване на Александров.

13\' Опасен изстрел на Сами Кедира, но Хмарук е на мястото си.

15\' Алекс центрира, Йенс Леман лови и ликвидира опасността.

20\' Центриране от пряк свободен удар за гостите, но Домакинов се справя с положението.

22\' Извеждащ пас към Ланиг,  Хмарук излиза и лови.

24\' Страхотен изстрел на Георги Илиев. За съжаление топката минава покрай вратата на Леман.

27\' Атака по крилото за Щутгарт, но центрирането на Манин е уловено от Хмарук.

33\' Равностойна игра с лек превес на Щутгарт. Все още няма чисти голови положения за отборите.

36\' Подаване на Манин към Гомес, но високият централен нападател е затворен от защитниците на "моряците".

37\' Центриране на Шимак от корнер, Хмарук лови преди топката да достигне до Гомес.

42\' 1:0 ГОООООООООООООООООЛ. Гол на Танко Дяков. Играчът на Черно море се извиси след центриране и с глава заби кълбото в долния ляв ъгъл на Йенс Леман.

44\' Опасен удар на Шимак минава покрай гредата на Хмарук.

45\' Шут на Милен Петков след центриране на Периш. Леман лови топката.

45\' Край на полувремето. Страхотна игра на Черно море и заслужена преднина за "моряците".

46\' Начало на второто полувреме. Две смени за Щутгарт, Осорио заменен от Хилберт и Шимак от Какау.

49\' Изеждащо подаване към Фернандес от страна на Алекс. Леман внимава и лови.

54\' Жълт картон за Милен Петков.

54\' Жълт картон за Какау.

55\' Удар на Милен Петков с глава, Леман лови.

59\' Опасен удар на Какау, топката среща гърба на Фернандес.

61\' Опасен изстрел на Хицълшпергер, но Дяков избива с глава.

66\' Гол за Щутгарт - 1:1. След пробив на Марио Гомес, нападателя успява да преодолее Хмарук. Груба грешка в защитата на "моряците".

70\' Центриране на Алек към Юруков, но слеб завършващ удар от страна на последния.

71\' Смяна в състава на Черно море. Играта напуска защитникът Александров на негово място Христов.

73\' Удар на Гомес и греда.

76\' След удар на Ланиг, Хмарук изпуска топката, която е пратена в мрежата от Гомес. Страничния съдия маркира засада и отмени попадението.

78\' Комбинация между Илиев и Юруков затруднява защитата на гостите, но ударът на последния минава покрай гредата на Леман.

82\' Гол за Щутгарт - 1:2. Неразбирателство в зоната на десния бек и след пробив на Манин, Марио Гомес бележи второто си попадение в срещата.

84\' Смяна в състава на Черно море. Станислав Стоянов заменя Милен Петков.

85\' Нова опасна атака за Щутгарт. Шут на Какау, топката е в аут.