ЦСКА измъкна равенството в Благоевград

17:56
Отборът на Пирин не успя да победи ЦСКА при домакинството си в мач от седмия кръг на "А" футболната група на България. Срещата завършила 2:2, особено през първото полувреме, бе белязана от много спорни съдийски решения.

Двата отбота се оттеглиха на почивката при резултат 2:1 в полза на домакините. И двете попадения за Пирин отбеляза аржентинецът Херман Пиетробон. Голът за шампионите вкара Маркиньос минута преди края на полувремето.

Първото си попадение Пиетробон вкара в 15-а минута на срещата, когато получи добър извеждащ пас от Борислав Хазуров. Вторият гол бе изключително спорен, след като нарушение срещу Хазуров не бе свирено от рефера Асен Николов, а нападателят първо игра с ръка, а после подаде на Пиетробон, който останал сам срещу Беконо направи резултата 2:0 в 26-а минута. Въпреки бурните и основателни протести на "армейците" попадението бе зачетено.

В 64-а минута на мача Тодор Паланков от тима на Пирин получи червен картон. През цялото второ полувреме шампионите оказаха сериозен натиск, а изравнителният гол за ЦСКА вкара Кирил Котев с глава в даденото продължение на мача.