Левски без проблем преодоля Литекс

20:27
Македонският национал на Левски Дарко Тасевски се превърна в герой на дербито с Литекс, след като отбеляза и двете попадения при победата на "сините" с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов. Отборът воден от Станимир Стоилов игра повече от полувреме с човек по-малко, след като в 42-а минута на срещата Станислав Манолев бе изгонен от терена за получаването на втори жълт картон.

Футболистите на домакините реализираха първия си гол в 34-а минута на двубоя, когато след добра комбинация Дарко Тасевски откри резултата. Отново македонецът, но вече през второто полувреме оформи крайния резултат. В 67-а минута Тасевски засече центриране на Тиберканин с глава и вкара втория си гол.

До края на срещата Литекс имаше едно добро положение за отбелязване на попадение, но пропуск направи Сандриньо.