Лацио на върха в Италия

18:46
Лацио победи отбора на Торино с 3:1 като гост и оглави временното класиране в италианското първенство по футбол. "Орлите" от Рим ще останат на върха в Серия "А" поне до мегадербито между Милан и Интер, което започва в 21:30 часа българско време. Тимът на Жозе Моуриньо има възможност да заеме първата позиция, ако победи градския си съперник.

Първото полувреме на срещата завърши при резултат 0:1, след като Горан Пандев се разписа в 30-а минута. През втората част Лацио показа по-висока класа, която бе оползотворена от Мауро Сарате, който вкара в 63-а минута и в 83-а от дузпа. Почетното попадение за тима на Торино стана дело на Никола Аморузо също от дузпа в самия край на мача.