Уигън с изненадваща победа над Сити

20:42
Отборът на Уигън Атлетик изненада Манчестър Сити и постигна домакинска победа с 2:1 в мач от шестия кръг на английската Висша лига. За тимът на "гражданите" участие не взеха българските футболисти Валери Божинов и Мартин Петров, които лекуват контузии.

След много красиво изпълнение по диагонала още в 16-а минута Антонио Валенсия направи резултата 1:0 за Уигън. Шест минути по-късно Венсан Компани засече с десния крак центриране на Елано Блумер, с което изравни за 1:1.

В 35-а минута на мача бе отсъдена спорна дузпа за домакините, която Заки превърна в гол, с което и оформи крайното Уигън 2 Ман Сити 1.

През второто полувреме отборът воден от Марк Хюз владееше инициативата по-често, но не успя да създаде чисто голово положение.