Милан показа класа срещу Интер

23:51
Отборът на Милан спечели супердербито на 5-я кръг в италианската Серия "А" срещу тима на Интер с 1:0. През по голямата част от срещата "росонерите" беха по-активния тим и заслужено достигнаха до важната победа. Футболистите водени от Жозе Моуриньо също сътвориха няколко много добри положения за гол, но нямаха късмет пред стража на Милан Абиати.

В единствен голмайстор на дербито се превърна бразилската звезда Роналдиньо, който в 38-а минута се разписа с глава, след чудесна комбинация със сънародника си Кака.

Бразилското трио на Милан Кака, Роналдиньо и Пато показаха, че навлизат в оптимална форма и взаимодействията между тях бяха прекрасни.

Николас Бурдисо от тима на символичните гости от Интер бе изгонен от игра в 75-а минута за получаването на втори жълт картон. Червен картон за "нерадзурите" получи и Марко Матераци, който обаче бе заменен няколко минути преди това. Вероятната причина за изгонването на защитника от скамейката на Интер е груб език по адрес на главния съдия на срещата.