Сливен се доближи на точка от лидера

18:19
Отборът на Сливен победи с 2:0 Вихрен в Сандански. Срещата бе от 7-а кръг в родната "А" футболна група, а след нея "войводите" излязоха на второ място в класирането само на точка зад водача ЦСКА. В герой за гостите се превърна бившият футболист на Локо Пловдив Явор Въндев, който отбеляза и двете попадения за клуба на Йордан Лечков.

Първото полувреме на срещата завърши без отбелязването на гол. Въндев вкара първото си попадение 3 минути след почивката, когато отбраната на домакините сбърка и голмайсторът не пропусна възможността за откриване на резултата. В 83-а минута Явор Въндев вкара отново, с което и оформи крайното Вихрен - Сливен - 0:2.

Минута преди второто попадение на гостите Вальо Георгиев от състава на Вихрен бе изгонен от игра за получаването на втори жълт картон.