Байерн vs Байер - Мюнхен ликува

13:36
Байерн направи поредната си стъпка към титлата в Германия. "Сребърната салатиера" изглежда още по-близо след този кръг, тъй като "баварците" постигна очакван успех над един от преследвачите си - Байер Леверкузен. Домакините бяха улеснени и от на моменти апатичната игра на "аспирините", а в същото време за пореден път блеснаха голмайсторските качества на Лука Тони.

По традиция "баварците" наложиха домакински натиск и бързо-бързо стигнаха до положение за гол. Лука Тони дори вкара топката във вратата на гостите, но голът беше отменен, справедливо, заради засада.
Не чакаха дълго привържениците на Байерн за да видят своите любимци напред в резултата. В 17 минута Мирослав Клозе нахлу в наказателното поле на "аспирините" и почти от голлинията върна топката назад към Тони, като последния не сгреши от 10-11 метра да простреля Рене Адлер за 1:0.

Едно от малкото положения пред Кан през първото полувреме беше след половин час игра. Шут на Кислинг рикушира в тялото на Барбарез и стражът на домакините трябваше максимално да се разтегне за да опази вратата си суха.

Пет минути преди края на първата част Клозе направи уникален пропуск. От 6-7 метра той заби кълбото в земята, вместо да я вкара в опразнената врата, а след това Адлер трябваше отново да лови.
Абсолютно преимущество през първите 45 минути за баварците и можеха да водят и по-изразително, ако Клозе и Зе Роберто бяха по-съсредоточени пред гола.

Втората част започна по-спокойно. Типично в техен стил, мюнхенци се успокойха заради благоприятния резултат за тях и нивото им на игра спадна. Гостите, пък потърсиха изравняването като в игра влязоха Видал и Пол Фрайер. Тяхното присъствие, обаче въобще не се усети.

В 60-тата минута интригата около победителя в срещата, сякаш, напълно изчезна. Ван Бомел изведе Лам в пеналта на гостите, немецът центрира към Лука Тони и италианския голаджия реализира второто си попадения в двубоя.
Открадната топка в 66-тата минута, в средата на терена деда шанс на Рибери да постави началото на опасна контра-атака. Баварците имаха числено превъзходство - трима на един пред Адлер, но ударът на Тони мина над горната греда.

Байерн напълно контролираше срещата и смятаха, че са си свършили работата. Седем минути преди края, обаче, резервата Буликин върна "аспирините" в мача. Страхотна триходова атака, в която Фрайер изведе Боликин лице в лице с Кан и футболистът на Леверкузен го преодоля за 2:1. Този гол беше по-скоро спорадично проявление на класа от страна на гостите, отколкото някакъв закономерен факт от случващото се на терена.
Въпреки този гол, Байерн спокойно доигра срещата. Те, дори натиснаха своя противник и така не им даде никакъв шанс да си помислят за изравняване.

Байерн Мюнхен : Кан - Лам, Лусио, Демикелис, Янсен - Хамит Алтинтоп, Ван Бомел, Зе Роберто, Рибери (77-Швайнщайгер) - Тони, Клозе (77-Подолски)

Байер Леверкузен Адлер - Кастро, М. Фридрих, Хаги, Сарпай - Шнайдер, Ролфес, Кислинг (77-Буликин), Барнета - Барбарез (46-Видал), Гекас (46-Фрайер)