Италия и Ейре с важни победи

10:51
Италия успя да победи с 2:1 като домакин отбора на Черна гора във вчерашната квалификационна среща. Мачът от 8-а квалификационна група за световното първенство се игра в Лече.

"Скуадра адзура" определено доминираше през целия мач, но италианските футболисти направиха доста пропуски. Алберто Акуилани се превърна в голмайстор на мача след като вкара първият си гол в осмата минута, а 20 минути по-късно успя да реализира и второ попадение. В крайна сметка мачът завърши 2:1. Почетният гол за гостите вкара футболистът на Рома Мирко Вучинич.

В другия мач от нашата група Ейре надделя над Кипър с 1:0. След вчерашните квалификации начело в групата е Италия с 10 точки, следвана от Ирландия с 7. Третото място е за България с 3 актив точки.