Литекс втори след успех над Локо Мездра

21:42
Oтборът на Литекс победи с 2:1 гостуващия Локо Мездра и излезе на втора позиция във временното класиране на точка пред отборите на Левски и Сливен, като "сините" са с мач по-малко.

Домакините поведоха в резултата в 16-та минута чрез Том, който получи удобна топка от Ивелин Попов и не сгреши. Десет минути след началото на втората част "оранжевите" стигнаха до изпълнение на 11-метров наказателен удар, след като Станев фаулира останалия очи в очи с него Емил Ангелов. Зад топката застана Крум Бибишков, който реализира за 2:0.

Гостите рядко успяваха да организират нещо смислено, но все пак в 66-та минута стигнаха до почетно попадение чрез Илия Илиев.

Съставите на двата отбора:
Литекс: Голубович, Манолев, Барт, Занев, Венков, Ив. Попов, Берберович, Сандриньо, Том, Ангелов, Бибишков

Локомотив Мз: Станев, Марков, Макенджиев, Н. Панов, Христозов, Илиев, Симонович, Д. Силва, Валериев, Ат. Николов, Руи Мигел