Без голове в малкото софийско дерби

17:47
Отборите на Локомотив София и Славия завършиха наравно в столичното дерби от 26-я кръг на "А" футболната ни група. Двубоят  се игра на стадиона в квартал "Надежда" и приключи при резултат 0:0.

Срещата започна динамично като и двата отбора търсиха създаване на опасности пред противниковата врата. Все пак по-активни в началните минути бяха домакините, които на няколко пъти пробваха късмета си с далечни изстрели. Цветан Генков имаше добра възможност да открие резултата в 27-а минута, но ударът му с глава излезе в аут. След центриране на Мартин Камбуров в 35-а минута Дерек Асамоа стреля опасно с глава, но топката мина в страни от целта. Нападателят на Славия Жуниор бе изведен в чиста позиция в 41-а минута на двубоя, но изстрелът му бе избит от стража на домакините и след това кацна на напречната греда на пазената от него врата.  Много чисто положение за гол пропуснаха футболистите на Локомотив, след като Асамоа напредна добре по левия фланг в наказателното на "белите" в 44-а минута, но там последователно двама играчи в "червено-черни" екипи не успяха да отправят добри удари. Така полувремето приключи при резултат 0:0.

В началото на втората част, след отлични пробиви на Асамоа по фланга, отборът на Локо София създаде две много добри положения за гол, но нападателите на домакините се засуетиха и не успяха стрелят към вратата на Мболи. Отлична контраатака създадоха гостите в 60-а минута, когато Даниел Пеев центрира в наказателното, а Жуниор стреля с глава, но Юлиан Левашки показа завиден рефлекс и спаси вратата си от сигурно попадение. В следващите минути домакините упражниха натиск, като постоянно търсиха добри позиции за атака, но отбраната на Славия се справяше добре. В 85-а минута пък Жуниор пропусна да изведе "белите" напред в резултата, след като стреля от близо, но Левашки се намеси добре. До края не бяха създадени чисти положения и срещата завърши наравно.

Стартови състави:

Локо София: Левашки, Димитров, Марков (к), Дзаферович, Добрев, Златински, Дяков, Асамоа, Митев, Камбуров, Генков