Арсенал триумфира на празничния \"Емирейтс Стейдиъм\"

16:42
Дербито на 12-я кръг на английската Висша лига между отборите на Арсенал и Манчестър Юнайтед бе спечелено от домакините с 2:1. Срещата се игра на "Емирейтс стейдиъм" в Лондон, където привържениците на "топчиите" останаха изключително доволни от добрата игра на своите любимци, след неубедителните изяви на отбора в последните няколко мача.

Френският национал на "артилеристите" Самир Насри откри резултата в двубоя в 22-а минута, след удар от границата на наказателното поле. В 47-а отново 21-годишният халф вкара и второто попадение за тима воден от Арсен Венгер.

Бразилецът Рафаел намали резултата на 2:1 след като отбеляза за Манчестър Юнайтед в 89-а минута.

Двата отбора създадоха по няколко много добри голови положения, като при едно от тях през първото полувреме за "червените дяволи" бе отменен гол на Димитър Бербатов, заради засада. Множество пропуски пред вратата на Арсенал направи Уейн Рууни, който имаше поне три чисти положения за отбелязване на попадение, но нападателят стреля в страни от целта.

В другият двубой от английското първенство, който се игра по това време, отборите на Уигън и Сток Сити завършиха при резултат 0:0.

Резултатите от срещите във Висшата лига, които се играха от 17:00 часа българско време:

Хъл Сити - Болтън 0:1
Уест Хям - Евертън 1:3
Съндърланд - Портсмут 1:2