Волфсбург записа лека победа, Карлсруе и Байер с резултатно равенство

18:37
Отборът на Волфсбург постигна класическа победа над тима на Енерги Котбус с 3:0 в мач от 12-я кръг на германската Бундеслига. За гостите цял мач игра българският нападател Димитър Рангелов.

Хеттрик за домакините реализира Графите, като нападателят отбеляза и трите гола в срещата.

В същото време тимовете на Карлсруе и Байер Леверкузен сътвориха зрелищно равенство от 3:3. Още в първата минута Хелмс изведе гостите напред в резултата. В 17-а и 25-а минути, с голове на Кислинг и Кадлец резултатът стана 0:3, а до почивката Карлсруе успя да върне един гол чрез Силва в 37-а минута.

През второто полувреме домакините успяха да отбележат две нови попадения и взеха 1-та точка от този двубой. Тим Себастиан в 60-а минута направи 2:3, а Александър Яшвили 15 минути по-късно оформи крайното 3:3.