Сампдория победи Емполи, Удинезе се класира след дузпи

11:19
Футболистите на Сампдория успяха да победят Емполи с 2:1 и по този начин се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия.

Емилиано Бонацоли даде аванс на домакините в 31-а минута на срещата, а само 5 минути по-късно Даниеле Десена от състава на Сампдория получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. В самия край на първото полувреме Фабио Форнароли реализира отсъдената от рефера дузпа и удвои преднината на своя отбор.

През втората част Емполи успя да върне един гол чрез Лоди в 62-а минута, но той се оказа недостатъчен и гостите отпаднаха от турнира. В 76-а минута Рето Циглер пропусна да направи резултата 3:1, след като не успя да реализира втората отсъдена дузпа в полза на Сампдория.