Реал с нов провал в Испания

08:13
Шампионът на Испания Реал Мадрид допусна нова грешка по пътя си към защита на титлата, след като загуби гостуването си на Валядолид с 0:1. Загубата пък почти сигурно ще означава край на ерата Шустер начело на 9-кратния европейски шампион.

През първото полувреме домакините разчитаха на контраатаки и предимно се бранеха, докато гостите от Мадрид владееха повечето време инициативата, но с изключение един по-опасен удар на Игуаин не успяха да сътворят нещо смислено.

Второто полувреме започна по отличен начин за Валядолид, след като Канобио със силен удар преодоля Касияс и откри. Футболистите на Реал реагираха мигновено, но отново Игуаин не успя да се разпише, въпреки че бе съвсем близо до гола.

С влизането на Снайдер се освежи и нападението на "белия балет", а негов удар за малко не донесе изравняване. Последваха още няколко пропуска на гостите, което доведе до запазване на резултата . С победата си отборът на Валядолид се изкачи до единадесетата позиция, а Реал запази своята четвърта изоставайки на две точки от Барселона, която е и с мач по-малко.