Марсилия - Лион - дербито на Франция

23:03
Дербито на 32-ия кръг в Лига 1 противопоставя двата най-добри френски отбори в последните няколко години - Марсилия и Лион. Въпреки хегемонията на Лион, Олимпик се
остава един от най-неприятните съперници за шампиона, който в последните 2 сезона дори има отрицателен баланс срещу този  противник.

В началото двубоят беше двуостър, като Лион се опитваше да наложи контрол над играта. Ранната контузия на Тулалан, както и последвалата травма на Фред обаче разстроиха играта на шампионите и те отстъпиха инициативата. Най-доброто положение се откри пред Насри, който обаче от десетина метра не успя да уцели противниковата врата.

Марсилия нанесе своя удар в рамките на две минути. В 26-тата след атака отдясно, тръгнала от Акале топката достигна до Сисе, който с удар от място от границата на наказателното поле успя да прати кълбото неспасяемо в мрежата на Купе. Малко по-късно след една подобна атака Сисе получи топка в наказателното поле и с прекрасен пас намери Нианг, който от непосредствена близост успя да отбележи.

Лион постепенно се отърси от този шок и отговори с няколко удара на Жуниньо от фаул. В самия край на полувремето при едно негово центриране Лорик Кана си отбеляза автогол, с което даде надежда на гостите за втората част.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които успяха да увеличат преднината си с гол на Нианг след изпълнение на корнер. Лион се опита да наложи натиск, но не успя да създаде много опасности до края на мача. При една от тях удар на Калстрьом беше избит от Манданда, а при добавката Кейта не успя да реализира от 3-4 метра. Малко по-късно Калстрьом отново отправи опасен изстрел към вратата на домакините, който беше избит с вещина от стража на Марсилия. В края на мача добро положение се откри пред Гову и Скилачи, които обаче не успяха да го оползотворят.

Така Марсилия взе ценна победа в борбата си с Нанси за третото място, а пък преднината на Лион на върха пред Бордо беше намалена на 6 точки. Шампионите са поставени под напрежение, а травмите на нови двама от титулярните футболисти на Ален Перен със сигурност ще окажат своето значение. Очакват ни още много интересни мигове до края на сезона с най-добрите отбори от Лига 1.