Евъртън и Мидълзбро със зрелищно равенство

18:37
Отборите на Евертън и Мидълзбро не успяха да се победят завършвайки при резултат 1:1. И домакините и гостите се намираха в прекрасна форма, което си пролича и от изнесената футболна продукция.

Първата част започна с надмощие от страна на гостите, но с пропуски се отличиха Алвеш и Тунджай. Все пак в осмата минута турският национал изведе О\'Нийл и последния пусна топката покрай Хауърд.

През втората част възпитаниците на Дейвид Мойс доминираха благодарение на физиката си и в 65-та минута стигнаха до едната точка, след като Якубу Айегбени оползотвори насочената към него топка след изпълнение на пряк свободен удар.

Съставите на двата отбора:
ЕВЕРТЪН: Хауърд, Невил, Йобо, Ягиелка, Лескът, Артета, Фелаини, Кейхил (86\'Аничебе), Осман (73\'Пиенаар), Якубу (88\'Воън), Саха;