Манчестър Сити разгроми Арсенал

19:00
Отборът на Манчестър Сити победи Арсенал на стадион "Дъ Сити ъф Манчестър" с 3:0 в среща от 14-я кръг на Висшата лига.

С капитанската лента за тима на Арсен Венгер бе вратарят Ману Алмуния. След първите 45 минути "гражданите" водеха в резултата с 1:0 благодарение на попадението на Стивън Айрлънд в 45-а минута, след грешка в защитата на лондончани. Второто полувреме донесе още неприятни моменти за феновете на "артилеристите", след като Робиньо покачи резултата в 56-а минута с елегантен прехвърлящ удар. Крайното 3:0 оформи Даниел Стъридж в 90-а минута от дузпа.

teodosi_4elsito
24.11.2008 22:35

Ман.Сити отново доказаха че са силен домакин.Според тази победа срещу Арсенал ще им донесе нужното самочувствие и един не малък шанс за ШЛ

LpoolYNWA
24.11.2008 02:03

Оспорван ? 3 на 0 не ми се струва много оспорвано. Време е Арса да се вземат в ръце!

raponezko
23.11.2008 19:47

Арсенал са по-класния отбор,но въпреки това аз смятам,че Манчестър си заслужиха победата в този оспорван мач

hrasta
23.11.2008 15:33

Сити показват страхотни домакински игри !!! Но навън са доста зле определено има върху какво да се работи.

SimplyG
23.11.2008 10:41

Като фен на Арсенал, сега ми е малко тежко. Не съм гледал мача, но това 3:0 каэва достатъчно. Честито на Сити, а моите да се стягат - пътя до титлата е дълъг!

LoSeL
23.11.2008 01:24

Сити имат шанс и за топ 4 , но не показват постоянство.

ralics
22.11.2008 23:00

В момента отбора от северен Лондон въобще не е във форма.Може би това се дължи на контузията на Тио и от голяма степен на тези караници в клуба,за които Галас беше отстранен за мача.Това най-много допринесе за разкрепостеноста на тима срещу отбора от Манчестър.За всичко според мен си е виновен Венгер.Колкото и да мислят че е дисциплинарно това което той направи,аз мисля че самата му дисциплина го погуби(конкретно за този мач)

dumbo_s
22.11.2008 21:14

Сити започва да по казва това което ще трябва да прави в бъдеще ... Мощна финансова подкрепа съчета с амбициозен треньор и звезди от ранга Робиньо , Елано , Ричард , Дън , Джонсън ... Другия сезон Сити сериозно ще разклати голяма 4-ка , ако собствениците държат на думите си ...

paunQ
22.11.2008 20:44

Крайното 3:0 оформи Даниел Стъридж в 90-а минута от дузпа.

Оправете тази неточност!

Резултатът е реален с оглед играта на двата отбора! Все пак честито на Манчестър Сити!

exiter
22.11.2008 20:38

Браво на Ман Сити! Дано този сезон успеят да са постоянни в добрите си резултати, а не като миналия - да почнат добре и после да карат на проблясъци.

huntersds
22.11.2008 20:25

след лятото което беше доста успешно в трансверен план за ман сити беше време да покажат добри резултати вапреки че арсенал беше 'окуцял' все пак това е арсенал а именно в такива двубои се личът добрите отбори.очаквам в бъдеще отбора да постигне поне доректна промоция в европа все пак техен беше рекорда за трансфер това лято

plamenatora
22.11.2008 19:46

Арсенал никога няма да са същите като преди 2-3 години...

NoobSaibot
22.11.2008 19:20

Е няма как..Без Фабрегас, Адебайор, Уолкот, Едуардо и Росицки Арсенал трудно ще направят нещо смислено в атака, а без Саня, Галас и Коло Тууре е нормално да получат толкова много попадения от притежаващия страхотно нападение отбор на Ман. Сити.Този отбор, който сега е играл ми се струва по слаб от онзи, с който Арсенал загуби с 1-5 от Тотнъм за КК миналата година.Сякаш лондончани рано рано излизат от борбата за титлата и макар да съм фен на Юнайтед, надявам се Арсен Венгер скоро да оправи нещата, за да има повече интрига и завързаност в челото на класирането

fearcho
22.11.2008 19:12

Знаех си, но това 3:0 ее прекалено не съм го очаквал . Браво на Сити

Kiro_1962
22.11.2008 19:11

Дам Наистина е време Сити да започнат да показват само хубави игри предвит големите им амбиции

bgarsenal
22.11.2008 18:55

dionigi91 МЕРСИ Щото аз нарушение не видях и не ми стана ясно, но за това е възможно да са го отменили

22.11.2008 18:41

Поне според мен мача се развива напълно нормално. Арсенал и по точно Арсен Венгер винаги са искали да направят нещо по значимо в Шампионска лига. Нормално е да не си дават зор в този мач, а да пазят сили за мача с Динамо. Аз съм голям фен на "ПРОДАВАЧА НА НАДЕЖДА" и на АРСЕНАЛ, но този мач за мен е над 2,5 и загуба за Арсенал
Трудно може да се отпише отбора на Арсенал от борбата в Премиершип. Само да напомня Тотнъм биха 2 пъти Ливърпул, по точно последния би първия. Няма как да отпишеш втория в класирането за всички времена, и един от 4-те най-големи в АНГЛИЯ premierleaguebg.com/ premierleague/ all-time-stats.html . Поне според мен е така