Мунтари направи разликата между Интер и Юве (видео)

23:35
Отборът на Интер победи Ювентус с 1:0 в дербито от 13-я кръг в италианската Серия "А" и се утвърди на първата позиция във временното класиране. Единственият гол в мача бе дело на Съли Мунтари, който е и първи за него с екипа на "нерадзурите".

Самият мач премина при поделено надмощие, но възпитаниците на Жозе Мауриньо съумяха да се възползват от една от малкото грешки в защитния вал на торинци и по този начин да ликуват в неговия край.

През първата част Интер логично наложи домакински натиск, което доведе до опасност още в единадесетата минута, след като Станкович бе изведен зад защитата, но се засуети и провали усилията на своите съотборници. С пропуски се отличиха още Адриано и Ибрахимович, а от страна на гостите своите шансове имаха Маркизио и Маркиони.

Втората част определено бе по-добрата за възпитаниците на Раниери, но именно в нея те допуснаха да бъдат наказани. След попадението за шампионите в 72-та минута пред "бианконерите" се откри само една възможност, но ударът с глава на Алекс дел Пиеро беше спасен от Сезар.

Съставите на двата отбора:
Интер: Сезар, Майкон, Матераци, Самуел, Максуел, Санети, Камбиасо, Мунтари (Виера\'90), Станкович (Бурдисо\'86), Ибрахимович, Адриано (Круз\'84)

ЮВЕНТУС: Манингер, Григера, Легроталие, Киелини, Молинаро, Маркиони (Каморанези\'71), Тиаго (Маркизио\'4), Сисоко, Недвед, Амаури (Якуинта\'77), Дел Пиеро