Пирин излъга Черноморец с дузпа, Херо бесен

17:30
Пирин Благоевград успя да победи Черноморец Бургас с 2:1 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. в среща от 14-я кръг на родното първенство.

Благоевградчани откриха резултата още в 11-а минута, след като Херман Пиеробон се разписа във вратата на бургазлии. Преднината на "орлетата" се задържа само две минути и след последвалото разбъркване в наказателното поле на домакините Марсио с точен удар изравни. В 41-а минута за игра с ръка в наказателното поле реферът Цветан Георгие даде дузпа за Пирин. Даниел Пеев стреля в центъра на вратата и реализира 11-метровия удар оформяйки крайното 2:1 за Пирин.

Димитър Димитров - Херо бе видимо бесен на полувремето и изрази бурно недоволство от отсъжданията на главния съдия.