Германия пречупи \"урусите\" в интригуващ \"малък финал\" с взаимни обрати

23:22

Германия победи Уругвай с 3:2 в "малкия финал" от Световното първенство в ЮАР.

Тимът на Йоаким Льоб притисна съперника си от самото начало, но южно-американците имаха първата удобна възможност. Диего Форлан стреля над вратата от пряк свободен удар в 7-а минута. Три по-късно "урусите" извадиха късмет, след като Арне Фридрих с глава уцели гредата. Последваха минути, в които играта бе равностойна, а опасностите пред двете врати липсваха. В 19-а обаче Бастиан Швайнщайгер стреля отдалеч, Муслера не се намеси добре и изби в краката на Томас Мюлер, който вкара за 1:0. Уругвай имаше две добри възможности за изравнително попадение. Първо Форлан в 23-а минута стреля с глава, но в крак на защитник, а секунди по-късно Кавани отклони опасно в полето на Германия. Фридрих обаче изби. В 28-а минута "сините" стигнаха до равенството след много добра атака. Луис Суарес изведе Кавани на чиста позиция вляво и футболистът на Палермо вкара за 1:1. След гола немците владееха повече топката, а "урусите" разчитаха на контри. В 40-а минута Суарес се озова вляво сам срещу Бут, но не успя да вкара. Германия бе по-добрият отбор до края на първото полувреме и стигна до няколко разбърквания пред Муслера. Резултатът обаче остана непроменен.

Втората част започна ударно и съперниците набързо си размениха по едно попадение. Първо в 51-а минута Форлан засече от воле добро подаване на Риос и изведе Уругвай напред. Пет по-късно обаче стражът на южно-американците сбърка при центриране отдясно и Марсел Янсен с глава изравни. Двубоят стана доста бърз и динамичен, а по-чистите ситуации се откриха пред нападателите на "урусите". Луис Суарес стреля силно отдалеч, но Бут изби. Малко по-късно Форлан излезе на добра позиция и от малък ъгъл нямаше шанс да прехвърли стража на Германия. В 76-а минута влезлият след почивката Щефан Кислинг стреля опасно към Муслера, който боксира топката. В 82-а Сами Кедира след центриране от корнер и леко разбъркване увенча по-добрата игра на Бундестима в последните минути с победен трети гол. В продължението на срещата Форлан тресна гредата от пряк свободен удар.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Германия: Бут, Янсен, Мертезакер, Боатенг, Фридрих, Аого, Кедира, Швайнщайгер, Озил, Мюлер, Какау

Уругвай: Муслера, Лугано, Годин, Фусиле, Касерес, Перес, Риос, М. Перейра, Кавани, Форлан, Суарес