Барса наказа Севиля, ново крушение за Реал

10:11
Барселона спечели гостуването си на Севиля с класическото 3:0 в късния съботен мач от 13-я кръг на Примера. Резултатът за "каталунците" откри Ето’о в 20-та минута. Два гола на аржентинската звезда Лионел Меси в 78-та и 90-та минута оформиха класическата победа за Барселона.

Ново крушение претърпя мадридският гранд Реал. Футболистите на Бернд Шустер загубиха гостуването си на Хетафе с 3:1. Албин изведе домакините напред в резултата само три минути след началото на срещата. В 46-та минута отново той удвои за Хетафе, но в 55-та минута Савиола намали на 2:1 и върна "Белия балет" в мача. Уче сложи точка на спора 10 минути преди края, оформяйки крайното 3:1.

Така Барселона увеличи преднината си на върха и с 32 точки е убедителен лидер, докато Реал Мадрид вече изостава с 6 и вероятно днес ще бъде изместен от втората позиция. Трети е Виляреал с 25 точки, а четвърти Валенсия с 24 точки.