Байерн настигна Хофенхайм с гол в продължението

10:18
С гол на Лука Тони в даденото от съдията продължение, Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 2:1 в петъчното дерби от 16-я кръг на Бундеслигата.

Ведад Ибишевич изведе гостите напред в 49-та минута след асистенция на Тобиас Вайс. Филип Лам с далечен шут в 60-та минута изравни за "баварците".

Лука Тони се превърна в герой за тима на Юрген Клинсман, след като в 90-та минута се възползва от грешка в защитата на гостите и донесе победата на Байерн.

След успеха баварският гранд се изравни по точки с Хофенхайм на върха, но остава втори, поради по-лошата си голова разлика.

"Емоциите взимат връх след такъв мач. Хофенхайм е най-добрият отбор, който ни е гостувал и неслучайно е на първо място. Можехме да вкараме втория гол и доста по-рано. Естествено, очаквахме, че срещу Хофенхайм ще ни е трудно, което прави победата още по-ценна", каза наставникът на Байерн Юрген Клинсман след двубоя.