Ливърпул запази първото място, Челси и Арсенал с победи

18:54
Отборът на Ливърпул успя да запази първото си място в класирането на английската Висша лига, след като в гостуването от 16-я кръг победи тима на Блекбърн с 3:1. Така мърсисайдци запазват преднината си от една точка пред Челси на върха в шампионата.

Първото попадение в срещата бе дело на Шаби Алонсо, който отбеляза в 68-а минута, като се възползва от недобре изчистена топка от защитата на Блекбърн и с премерен удар преодоля Пол Робинсън. 10 минути по-късно Йоси Бенаюн вкара втория гол в мача, след пробив от дясно. Роке Санта Круз отбеляза за Блекбърн с глава в 85-та минута. Капитанът на Ливърпул вкара последното попадение в този мач в даденото продължение. Така съставът на Рафаел Бенитес прекъсна головата си суша, която преследваше Ливърпул в предишните два шампионатни мача.

Тимът на Челси пък се наложи с 2:0 при гостуването на Болтън, а точни за "сините" бяха Никола Анелка в 9-та и Деко в 21-та минути.

Лондонският Арсенал постигна минимална победа над отбора на Уигън с 1:0, в мач игран на "Емирейтс стейдиъм". Голмайстор в този двубой стана нападателят на "артилеристите" Емануел Адебайор.